O nás

Láska k vínu doprovází Josefa Vrátila už od mládí. V 80. letech, kdy byl v emigraci v jižním Německu si pořídil svůj první vinohrad, kam chodil s rodinou po práci. A tato vášeň mu zůstala. 

 

Naše vinařství jsme s manželkou Lenkou, původem ze Starovic, založili v roce 2004 v malebné moravské vinařské obci Starovice. K vlastnímu rodinnému vinohradu, který obhospodařovali již prarodiče, jsme zakoupili 12 hektarů vinic v lokalitě Středohoří situovaných nad dálnicí Brno-Břeclav. Jedná se o historickou vinici o níž je první zmínka z roku 1290, s mimořádně zajímavou polohou a se specifickým mikroklimatem. Před vstupem České republiky do Evropské unie jsme vysadili v exkluzivních polohách dalších 14 hektarů nových vinohradů. Jsou to tradiční viniční tratě Zádvorník, Nové hory a Výsluní s úchvatným výhledem na siluetu Pálavy. 

 

Na nově vysazených vinicích jsou sazenice révy vinné z klonů pocházejících z německého Rheingau a francouzského Alsaska.

Naší filosofií je ctění přírody, proto jsem se v roce 2009 rozhodli zpracovávat naše vína organicky a získali jsme originální BIO CERTIFIKACI. Nepoužíváme žádné pesticidy, herbicidy ani fungicidy.

 

Naše mladé vinařství stojí na začátku dlouhé cesty znovuobnovení rodinných vinařských tradic na jižní Moravě. Jsme vinaři srostlí s půdou, vyrábíme víno z úrody vlastních vinohradů a obstaráváme všechno vlastními silami, od prvního kopnutí do země při vysazování hlav a následné péči o révu, po její vinařské zpracování a ošetřování moku, až po nasazení záklopky plněné lahve. Říká se tomu genius loci, což znamená nezaměnitelnost vína, která vzniká spojením stanoviště, půdy, klimatu a člověka, jenž vše opečovává. Známe tajemství té které vinice a dobře si uvědomujeme, co dokáže poskytnout rostoucím hroznům.

 

V našem rodinném vinařství se začínají realizovat i dcera se synem.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení